info@radostneja.sk
+421 903 644 457

O mne

Volám sa Marica a odkedy som sa stala mamou 4 detí, zamýšľam sa nad tým, ako dosiahnuť to, aby boli v živote šťastné.

Vďaka seminárom, ktoré som absolvovala (napr. Odomykanie detského potenciálu s Jánom Muhlfeitom), osobným aj profesným skúsenostiam, som začala vnímať JEDINEČNOSŤ každého z nich. Sú z “jedného cesta” a predsa každé iné.
Vždy ma bavila psychológia a osobný rozvoj. Zamýšľala som sa, čo pre to, aby moje deti boli v živote šťastné, môžem urobiť ja. Ako som študovala a aj popri výchove zažívala mnohé situácie, dospela som k tomu, že deti môžu prežívať radosť v živote jedine vtedy, keď budú poznať odpoveď na otázku KTO SOM, teda poznať samé seba, svoje silné aj slabé stránky. Keď si budú dôverovať, keď ciele, ktoré si v živote budú stanovovať, im budú dávať zmysel.
V Martine vediem krúžok Radostné JA, na ktorý mám výborné ohlasy od rodičov. Že to, čo spolu s deťmi na krúžku robíme, využívajú rodičia aj v bežných situáciách života.
Rozhodla som sa preto podeliť o tieto informácie so všetkými, ktorým je sebarozvoj a takýto prístup vo výchove blízky.

Aby aj vďaka knihe KTO SOM a iným aktivitám, ktoré na stránke www.radostneja.sk nájdete bolo na svete viac šťastných detí.

Mojimi spolupracovníkmi a spolunadšenkyňami sú tieto skvelé bytosti:

Katarína Štefanovská – šikovná manažérka, ktorá vie zastrešiť takmer akýkoľvek projekt. Jej úspechom je práca na značke dojčenskej vody „Lucka“. Okrem toho realizovala mnoho ďalších úspešných projektov.

Nikol Šušlová – veľmi nadaná ilustrátorka, ktorej kresby v knihe KTO SOM sú toho dôkazom. Kniha je vďaka nim osobnejšia a deti si v knihe vďaka kresbám od Nikol určite nájdu svoju spriaznenú dušu v podobe štyroch jedinečných detí. Pracuje na ďalšom projekte pre deti – enviromentálnom časopise Stromáčik.

Barbora Egyházy, Lucia Horineková – ich grafická práca je prejavom talentu s citom pre farebnosť a detail. Vďaka obidvom dámam, ktoré sú nadšené pre tento projekt, sa z knihy stalo dielo hodné povšimnutia.